Przedszkole Publiczne Nr 1 w Wodzisławiu Śląskim mieści się niedaleko rynku  przy ulicy Pośpiecha 7 . Mimo lokalizacji w ścisłym centrum miasta, to ciche i spokojne miejsce. Piękna stara willa otoczona drzewami i dużym urokliwym ogrodem jest miejscem najlepszych  dziecięcych zabaw. Przedszkolaki chętnie korzystają z ogrodu  wyposażonego  w różnorodny i  bezpieczny sprzęt terenowy. W naszym przedszkolu panuje rodzinna atmosfera. Jesteśmy placówką 3 – oddziałową do której uczęszcza 75 dzieci. Przedszkole zatrudnia wysoko wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną: 2 nauczycieli dyplomowanych i 3 nauczycieli mianowanych  Dopełnieniem jest  życzliwy i profesjonalny personel obsługi. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30. W tym czasie odbywają się zajęcia planowane i inspirowane przez nauczycielki oraz podejmowane są zabawy z  inicjatywy dzieci. W pracy dydaktycznej   i wychowawczej preferujemy otwarty styl i aktywne metody. Tworzymy sytuacje edukacyjne, które są zgodne z potrzebami i zainteresowaniami dzieci   i które wyzwalają w nich potencjał twórczy . Prowadzimy    zajęcia   z wykorzystaniem różnorodnych  metod takich jak m.in: "Metoda aktywnego słuchania muzyki klasycznej wg Batii Strauss", „Muzyka i ruch Carla Orffa, „ Metoda - Weronika Sherborne”,  „ Metoda Klanzy „ .Realizujemy  również ciekawe  projekty, które podnoszą atrakcyjność zajęć oraz wzbogacają wiedzę i umiejętności dzieci.
W roku szkolnym 2020/2021 realizujemy następujące projekty edukacyjne:
„Mały miś w świecie wielkiej literatury”
„Podróże Koziołka Matołka”
„Kodowanie na dywanie”
„ Przyjaciele Zippiego”
„Z kulturą mi do twarzy”
 Personel przedszkola robi wszystko aby dziecko czuło  się u nas bezpieczne i było szczęśliwe.

Nasze motto : WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD PRZEDSZKOLA.