Pozdrawiamy w ten biały wiosenny poranek i zapraszamy do zabawy!
1. Dowolny taniec przy nagraniu utworu A. Vivaldiego "Wiosna" z cyklu "Cztery pory roku"
Zatańcz do utworu: "Wiosna". Do tańca zaproś mamusię/tatusia. Jaki nastrój ma utwór? Wesoły czy smutny?
2. Rozwiązywanie zagadek na temat sportu Zagadki dla dzieci o sporcie •Zagadki ze sportem • Zagadki Dla Dzieci .NET Próby tworzenia własnych zagadek przez dzieci i zadawanie ich dorosłym.
Rozwiąż zagadki na temat sportu. Jeśli potrafisz – spróbuj
samodzielnie ułożyć zagadkę i zadaj ją rodzicom.
3. Ćwiczenia klasyfikacyjne: "W tym wybiorę się na spacer, a to włożę na urodzinki..."
Mamusia/tatuś przygotuje dla Ciebie kilka sztuk ubranek. Zastanów
się, które możesz włożyć na spacer/trening czy jazdę rowerem, a które na przykład na eleganckie przyjęcie urodzinowe.
4 .Zabawa konstrukcyjno-manipulacyjna: "Stadion sportowy" Zbudujcie z klocków lub innych zabawek stadion sportowy. Czy wiesz co oznaczają słowa: "trybuny", "płyta boiska", "murawa"?
5. Zabawa logopedyczna z piłeczką ping-pongową. Przetransportuj piłeczkę pingpongową (lub inny, leciutki przedmiot) z jednego miejsca na drugie, wyłącznie za pomocą oddechu (dmuchając i nadając piłce kierunek) np. od kanapy do fotela i najdalej jak umiesz
6 .Trening fitness: "Ćwicz z Lulisią i Lulitulisiami"Ćwicz z Lulisią i
Lulitulisiami - trening fitness dla dzieci część 2 - YouTube
Czas na fitness z Lulisią i Lulitulisiami Ćwicz z Lulisią i Lulitulisiami
- trening fitness dla dzieci część 2 - YouTube
7. Spacer – kolejny dzień bicia rekordu w rodzinnym spacerowaniu. Czy udało Wam się pobić rodzinny rekord w spacerowaniu? Ile zrobiliście kroków? Dziś kolejny dzień wyzwania!