1. "Prosty taniec" – gimnastyka dzieci i rodziców z muzyką. Wskazywanie części ciała i ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej.
Gimnastyka połączona z tańcem to jest to! Razem z mamusią/tatusiem porusz ciało do piosenki "Prosty taniec"? ?Piosenki dla dzieci po polsku. Prosty taniec. Spoko Loko - Ciała kształt - https://www.youtube.com/watch?v=UvA7Fk44JFw
2. Zabawa ruchowa:
"Raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy" to zabawa, która zapewne zna mamusia, tatuś, a nawet babcia. Przypomnę zasady. Mama/tata to Baba Jaga. Stoi tyłem do dziecka i woła: „Raz, dwa trzy, Baba Jaga patrzy”. W tym czasie szybko biegnij w jej/jego stronę. Na słowo „patrzy” Baba Jaga odwraca się. Jeśli nie zdołasz się zatrzymać w bezruchu, wracaj na start, jak dotkniesz Baby Jagi - zajmij jej miejsce.
3. "Jakie znasz dyscypliny sportowe" – burza mózgu. Wymienianie znanych dyscyplin sportowych, wskazywanie tych które uprawia dziecko lub jego bliscy.
Wymień znane Ci dyscypliny sportowe. Którą z nich uprawia mamusia/tatuś? A ty? Którą lubisz najbardziej?
4. Obejrzenie filmiku edukacyjnego "Dyscypliny sportowe", porównanie z nazwami wskazanymi przez dziecko. Wysłuchanie wiersza E. Pawlak: "Elementarz sportowy"
Obejrzyj filmik edukacyjny na temat dyscyplin sportowych Zajęcia przedszkolne - poznajemy dyscypliny sportowe. 07.04.2021 – YouTube Posłuchaj wiersza E. Pawlak: "Elementarz sportowy" https://www.youtube.com/watch?v=eiU2XVGTiLE
5. Ćwiczenie kreatywności – wymyślanie przyrządu do ćwiczeń skonstruowanego przy użyciu przedmiotów codziennego użytku
Wymyśl przyrząd do ćwiczeń. Wykorzystaj przedmioty, które możesz znaleźć w domku.
6. Projektowanie stroju piłkarza. Zaprojektuj strój piłkarza - samodzielnie lub z pomocą mamy/taty/rodzeństwa.
7. Spacer z krokomierzem – próby bicia rekordu rodzinnego.
Czas na spacer! Może uda się zrobić kilka kroków więcej niż wczoraj?