1.03. 2021 o 8:00 rusza nabór do wszystkich przedszkoli w Wodzisławiu Śląskim dziecko można zarejestrować pod adresem http://wodzislawslaski.przedszkola.vnabor.pl/

Więcej szczegółów na stronie Przedszkola oraz Urzędu Miasta

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. Dzieci z naszego przedszkola miały okazję zaraz po feriach uczestniczyć w szalonej zabawie. Był to dla nich dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki,  rycerzy, policjantów, strażaków, Spider – mana oraz wiele innych superbohaterów i zwierzątek. Dzieci świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w konkursach. Wspaniała atmosfera na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zima w końcu dała o sobie znać. Od kilku lat płata nam figle i niestety część najmłodszych przedszkolaków nie miała okazji jeszcze szaleć na śniegu.  Korzystając z kilku dni śniegu nasi podopieczni wyszli do ogrodu przedszkolnego by tam wspólnie się bawić.  Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na sankach i „jabłuszkach”, robiły orzełki na śniegu oraz rzucały śnieżkami.  Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepłą herbatkę. Dla dzieci była to ogromna frajda, a te beztroskie chwile zostaną w pamięci na długi czas.

Spotkanie z Mikołajem

Na zdjęciu znajduje się święty mikołaj wraz z grupą dzieci

Tego spotkania dzieci z Przedszkola nr 1 wprost nie mogły się doczekać.  W piątek 4 grudnia, odwiedził je Mikołaj, który dla każdego miał prezenty.

Dzieci przyszły do przedszkola tego dnia lekko zaniepokojone. Przedszkolaki były grzeczne cały rok, ale bały się, że w tym trudnym roku Mikołaj nie spotka się z nimi. Ten jednak,
w przesłanym wprost ze swojego domu filmie uspokoił wszystkich, że jak tylko przygotuje wszystkie prezenty rusza w drogę. Tak jak powiedział tak, też się stało. Mikołaj odwiedził każdą grupę przedszkolną. Dzieciom rozdawał paczki, w których były zabawki i słodycze, a te w podzięce zaśpiewały mu świąteczne piosenki. Święty obiecał, że wróci za rok i znów obdaruje grzeczne dzieci.